Menu

برگزاری کنفرانس ها و همایش های مجازی در سطوح مختلف

در دنیای مدرن و کشورهای صنعتی، کنفرانس مجازی عنوانی است که دارد کم کم جای برگزاری کنفرانس‌های حضوری را می‌گیرد.

کنفرانس مجازی به سادگی این امکان را فراهم می‌کند که کنفرانس‌ها و جلسات زنده بر روی اینترنت برگزار شوند، به گونه‌ای که در طول جلسه هر شرکت کننده می‌تواند با استفاده از کامپیوتر شخصی خود با دیگر شرکت کنندگان در کنفرانس از طریق اینترنت ارتباط برقرار کند. کنفرانس مجازی سبب صرفه‌جویی در زمان، افزایش بهره وری و نیز کاهش هزینه‌های مسافرت می‌شود. این روش به دلیل بازدهی بالا در بسیاری از شرکتهای بزرگ بین‌المللی جایگزین جلسات رو در رو شده است.

کنفرانس مجازی، الکترونیکی، غیر حضوری و آنلاین همه به یک معنی است که در شکل زیر آمده است:

اما برای تشریح موارد قبل باید چنین بگوییم که؛

منظور از بدون محدودیت جغرافیایی این است که کنفرانس مجازی می تواند بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها و مرزهای جغرافیایی امکان برقراری ارتباط کارشناسان و متخصصین با ملیت های مختلف را فراهم کند.

منظور از کاهش هزینه‌های اجرایی این است که در کنفرانس مجازی نیازی به تامین مکان برگزاری کنفرانس وجود ندارد.

منظور از عدم نیاز به مسافرت این است که بهره‌‌مندی از امکانات کنفرانس مجازی به سادگی در دفتر کار و یا محل سکونت شرکت کنندگان فراهم است و منظور از صرفه جویی در زمان نیز این است که کنفرانس مجازی بطور بسیار موثری موجب صرفه جویی در وقت می‌شود.

در این نوع از برگزاری کنفرانس نحوه اتصال کامپیوتر شرکت کننده می‌تواند بر اساس شبکه (Web-based) یا بارگیری (Download) باشد. اتصال نوع تحت شبکه فقط نیازمند وارد كردن آدرسWeb site  فروم برگزاری کنفرانس در آدرس بار مرورگر وب است. جهت بهره‌مندی از امکانات کنفرانس مجازی، داشتن تجهیزات محدودی همچون؛ کامپیوتر متصل به اینترنت، تجهیزات شنیداری لازم و Webcam کافی است.

طریقه شرکت در کنفرانس مجازی: کنفرانس‌های مجازی از طریق فروم برگزاری کنفرانس برگزار می‌شوند. جهت بهره‌مندی از امکانات فروم برگزاری یا به عبارت دیگر شرکت در کنفرانس، ضروری است از کد اختصاصی شرکت در کنفرانس استفاده شود. این کد تنها در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که ثبت نام خود را پیش از موعد مقرر نهایی کرده باشند، بدین ترتیب شرکت کننده از طریق کامپیوتر خود به سایت فروم برگزاری کنفرانس مجازی،log in  می‌کند. به همین ترتیب سایر شرکت کنندگان نیز برای حضور در کنفرانس باید مراحل مشابهی را طی کنند.

در پاسخ به این سوال که آیا شرکت کنندگان در کنفرانس امکان بهره‌مندی از امتیازات پژوهشی آیین نامه ارتقا اعضای هیئت علمی دانشگاهها را دارا هستند، می توان گفت: با توجه به روند داوری علمی و تخصصی کلیه مقالات و بر اساس ماده ۲ بند ۴ فعالیتهای پژوهشی آیین نامه ارتقای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، هیچ گونه تفاوتی بین کنفرانس مجازی و کنفرانس های دیگر وجود ندارد.

بسته به امکانات فروم برگزاری کنفرانس، کلیه موارد ذیل یا برخی از آنها می‌تواند قابل دسترس باشد؛ نمایش اسلاید سخنرانی که بوسیله Power Point امکان نمایش اسلایدهای سخنرانی فراهم می‌شود، تصاویر زنده که می‌تواند از طریقWebcam  یا دوربین ویدیویی دیجیتالی در اختیار سایر شرکت کنندگان قرار گیرد، صفحه‌ای با قابلیت یادداشت که این ویژگی به سخنران و دیگر شرکت کنندگان این امکان را می‌دهد که موارد مهم را بر روی اسلاید سخنرانی علامت گذاری، مشخص و یا پررنگ کنند، صدا به همراه (VoIP) كه این ویژگی امکان برقراری ارتباط صوتی سخنران و شرکت کنندگان را در طول کنفرانس با استفاده از هدفون و اسپیکر فراهم می‌کند، قابلیت ضبط که این ویژگی تمام اشخاص علاقه‌مند را قادر می‌كند تا ویدیو ضبط شده کنفرانس را در زمانی دیگر مشاهده کنند، ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌ها که این قابلیت به سخنران این امکان را می‌دهد که با شنوندگان پرسش و پاسخ دو طرفه داشته باشد. گفتگوی نوشتاری (Text chat) که این ابزار در جلسه های پرسش و پاسخ زنده برای دو نفر و یا تمام شرکت کنندگان در کنفرانس به کار می رود، اشتراک desktop که این ویژگی اجازه می‌دهد که شرکت کنندگان اطلاعات نمایش داده شده بر روی desktop سخنران را مشاهده کنند.

در ابتدا جلسات Online زمان‌بندی می‌شود، بنابراین شرکت کننده زمان کافی برای تهیه و تدارک کلیه مواد و اطلاعات مورد نیاز برای کنفرانس را خواهد داشت، پیشاپیش فایل سخنرانی باید بر روی سیستم بارگذاری شده و از عملکرد صحیحslide show اطمینان حاصل شود، می‌توان به شرکت کنندگان در کنفرانس اطلاع رسانی کرد، پیام دعوت الکترونیکی شامل لینک جلسه، زمان دقیق، تجهیزات شنیداری و دیگر اطلاعات مفید مورد نیاز قابل پیش بینی خواهد بود، در صورت استفاده از Power Point برای کنفرانس، اطمینان حاصل شود که حجم فایل ارائه برای شرکت کنندگان با اتصال اینترنتی کندتر قابل دسترس باشد.

برای اتصال به کنفرانس مجازی نیاز به نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر نمی باشد، وقتی فرد شرکت کننده وارد فروم برگزاری کنفرانس می شود،plug-in  کوچک و ایمنی به طور خودکار بر روی کامپیوتر شخصی آن نصب می‌شود.

با توجه به نکات بالا و تشریح همایش های مجازی شرکت دانش بنیان پژوهشگران فن آور برنا، با اطلاع کامل از کليه روال هاي   برنامه ريزي/اجرايي در برگزاري کنگره ها و همايش ها و با در اختيار داشتن تيم هاي مجرب کارشناسي در بخش هاي مختلف می کوشد تا با تحت پوشش قرار دادن کليه خدمات مرتبط به شکل تخصصي و با کيفيت بالا و با بهره گيري از جديدترين تکنولوژي هاي روز دنيا؛ سطح مطلوبي از رضايت خاطر و آرامش خيال را در مشتريان خود ايجاد نمايد.

 

 

 

سامانه خدمات ارزی

همکاری

برای همکاری با شرکت دانش بنیان پژوهشگران فن آور بــــرنا فرم همکاری زیر را دریافت نموده و به دقت مطالعه و تکمیل نمائید. پس از تکمیل، فرم را در قسمت ارتباط با ما آپلود نمائید و یا به آدرس ایمیل شرکت ارسال فرمائید.

 

فرم همکاری

محصولات دانش بنیان

   این شرکت دارای محصولات دانش بنیان متعددی از جمله شکلات کاهنده قند خون می باشد که علی رغم انجام این طرح، دارای فعالیت های زیادی در انجام و اجرای طرح های مختلف صنعتی می باشد.

 

پژوهش

   این شرکت در راستای پژوهش، فعالیت هایی همچون برگزاری کنفرانس ها و همایش ها در سطوح ملی و بین المللی، مقاله نویسی، انجام طرح های پژوهشی و طرح های توجیهی و همچنین طراحی، راه اندازی و مدیریت مجلات الکترونیکی علمی بر عهده دارد.

 

آموزش

   این شرکت در راستای آموزش، فعالیت هایی همچون برگزاری دوره ها، کارگاه ها و همچنین آموزش های مجازی در سطوح ملی و بین المللی بر عهده دارد.

 

راه اندازی و پشتیبانی : YGD